Football News

OKPREPS RANKINGS

1) Jenks (5-0) LW: #1, Beat Norman 55-0
2) Union (3-1) LW: #2, Beat Edmond North 51-0
3) Norman North (4-0) LW: #3, Beat Putnam City North 48-13
4) Westmoore (3-1) LW: #4, Lost To Bixby 70-28
5) Southmoore (3-1) LW: #5, Beat Moore 49-20
6) Broken Arrow (2-2) LW: #6, Beat Yukon 33-9
7) Edmond Santa Fe (3-1) LW: #8, Beat Edmond Memorial 44-25
8) Mustang (3-1) LW: UR, Beat Owasso 40-21
9) Moore (2-2) LW: #9, Lost To Southmoore 49-20
10) Edmond Memorial (3-2) LW: #10, Lost To Edmond Santa Fe 44-25

1) Bixby (2-2) LW: #1, Beat Westmoore 70-28
2) Booker T Washington (3-2) LW: #2, Beat Ponca City 47-0
3) Muskogee (4-0) LW: #3, Beat Bartlesville 63-6
4) Midwest City (2-2) LW: #5, Beat Lawton 20-17
5) Lawton (1-3) LW: #4, Lost To Midwest City 20-17
6) Sand Springs (2-2) LW: #8, Beat Sapulpa 35-7
7) Putnam City (3-1) LW: #10, Beat Choctaw 36-32
8) Choctaw (2-2) LW: #7, Lost To Putnam City 36-32
9) Putnam City West (3-1) LW: #9, Beat Enid 35-10
10) Deer Creek (1-3) LW: UR, Beat Stillwater 21-14

1) Lawton MacArthur (4-0) LW: #1, Beat Western Heights 57-7
2) Carl Albert (4-0) LW: #4, Beat Guthrie 45-7
3) Altus (4-0) LW: #3, Beat Del City 27-6
4) Bishop McGuinness (3-1) LW: #6, Beat Woodward 38-7
5) Bishop Kelley (3-1) LW: #7, Beat Collinsville 28-10
6) Collinsville (2-2) LW: #2, Lost To Bishop Kelley 28-10
7) Ardmore (3-1) LW: #9, Beat El Reno 68-14
8) Del City (2-2) LW: #5, Lost To Altus 27-6
9) Pryor (3-1) LW: UR, Beat Memorial 32-0
10) McAlester (2-2) LW: UR, Beat Noble 51-24

1) Wagoner (4-0) LW: #1, Beat Cascia Hall 34-7
2) Oologah (4-0) LW: #2, Beat Vinita 69-7
3) Heritage Hall (4-0) LW: #3, Beat Clinton 28-13
4) Tuttle (4-0) LW: #4, Beat Blanchard 34-14
5) Cache (4-0) LW: #5, Beat Chickasha 56-13
6) Metro Christian (4-0) LW: #6, Beat Poteau 48-21
7) Hilldale (4-0) LW: #9, Beat Sallisaw 46-14
8) Bethany (3-1) LW: UR, Beat Ada 24-7
9) Clinton (2-2) LW: #7, Lost To Heritage Hall 28-13
10) Cascia Hall (2-2) LW: #10, Lost To Wagoner 34-7

1) Jones (5-0) LW: #1, Beat Little Axe 54-0
2) John Marshall (3-1) LW: #2, Beat Marlow 45-20
3) Berryhill (4-0) LW: #6, Beat Locust Grove 69-14
4) Lincoln Christian (3-1) LW: #4, Beat Tahlequah Sequoyah 48-28
5) Sulphur (4-1) LW: #5, Beat Madill 55-21
6) Douglass (3-1) LW: #8, Beat Anadarko 7-0
7) Anadarko (2-2) LW: #3, Lost To Douglass 7-0
8) Kingfisher (4-1) LW: #9, Beat Mount St. Mary’s 47-12
9) Prague (5-0) LW: #10, Beat McLoud 28-7
10) Locust Grove (3-1) LW: #7, Lost To Berryhill 69-14

1) Adair (3-1) LW: #1, Bye Week
2) Millwood (4-0) LW: #2, Beat Stroud 30-0
3) Chisholm (4-0) LW: #3, Beat Newkirk 62-12
4) Davis (2-2) LW: #4, Beat Atoka 63-28
5) Vian (3-1) LW: #5, Beat Heavener 70-14
6) Lindsay (4-0) LW: #7, Bye Week
7) Luther (4-1) LW: UR, Beat Crooked Oak 48-0
8) Victory Christian (3-1) LW: #8, Beat Kansas 42-0
9) Wyandotte (4-0) LW: UR, Beat Oklahoma Union 66-7
10) Christian Heritage (4-1) LW: #10, Beat Northeast 41-8

1) Hominy (4-0) LW: #2, Beat Mounds 56-7
2) Wayne (4-0) LW: #3, Wellston 47-14
3) Rejoice Christian (4-0) LW: #4, Beat Barnsdall 31-7
4) Afton (3-0) LW: #5, Bye Week
5) Minco (4-0) LW: #6, Beat Wynnewood 42-28
6) Watonga (5-0) LW: #7, Beat Merritt 24-10
7) Crescent (5-0) LW: #8, Beat OK Bible Aca. 36-0
8) Morrison (3-1) LW: UR, Beat Cashion 22-12
9) Cashion (3-2) LW: #1, Lost To Morrision 22-12
10) Hollis (3-1) LW: UR, Beat Hinton 35-7

1) Davenport (4-0) LW: #1, Beat Strother 48-0
2) Geary (4-0) LW: #2, Beat Garber 72-48
3) Depew (5-0) LW: #3, Beat Keota 46-38
4) Shattuck (4-0) LW: #4, Beat Burns-Flat 52-6
5) Dewar (4-0) LW: #5, Bye Week
6) Wetumka (4-0) LW: #6, Beat Porum 58-8
7) Laverne (5-0) LW: 8, Beat Pioneer 54-6
8) Seiling (3-1) LW: #10, Beat Cherokee 48-0
9) Watts (4-0) LW: UR, Beat Life Christian 46-0
10) Cyril (4-0) LW: UR, Beat Fox 70-20

1) Pond Creek-Hunter (4-0) LW: #1, Beat Copan 52-14
2) Thackerville (4-0) LW: #2, Beat Paoli 36-12
3) Bluejacket (4-0) LW: #3, Beat Covington Douglass 42-0
4) Grandfield (4-0) LW: #4, Beat Mountain View 62-0
5) Tipton (4-1) LW: #5, Beat Corn Bible Academy 52-8
6) Tyrone (3-0) LW: #6, Beat Balko 46-0
7) Sharon-Mutual (3-1) LW: #7, Beat Waynoka 46-34
8) Regent Prep (4-0) LW: #8, Beat Deer Creek-Lamont 43-18
9) Southwest Covenant (2-1) LW: #9, Bye Week
10) Kremlin-Hillsdale (3-1) LW: #10, Beat Timberlake 64-28

WATCH MEDIA DAY INTERVIEWS

Basketball News

Wrestling News

Dual Championships Recap

The dual wrestling championships occurred in Saturday on Shawnee. OKPreps was in the house and has highlights from all four championship matches. Class 6A Choctaw Wins State Title Quarterfinals: Choctaw Def. Jenks 68-9 Semifinals: Choctaw Def. Broken Arrow 30-26 Championship: Choctaw Def. Sand Springs 41-18 Class 5A Coweta Wins State Title Quarterfinals: Coweta Def. Piedmont […]

OUR PARTNERS

osuit-200
excel-200
spartan-200
web-500