Playoff Top Ten Rankings

Playoff Top Ten Rankings

Playoff Top Ten Rankings

1.12K
0

CLASS 6A-D1

1) UNION (10-0) LW: #1, Beat Mustang 48-28
Up Next: Edmond Santa Fe
2) OWASSO (9-1) LW: #2, Beat Edmond North 42-14
Up Next: Westmoore
3) JENKS (6-4) LW: #3, Beat Edmond Santa Fe 39-21
Up Next: Moore
4) BROKEN ARROW (6-4) LW: #4, Beat Sapulpa 54-13
Up Next: Norman North
5) NORMAN NORTH (7-3) LW: #5, Beat Moore 35-0
Up Next: AT Broken Arrow
6) WESTMOORE (8-2) LW: #6, Beat Yukon 35-21

Up Next: AT Owasso
7) EDMOND SANTA FE (5-5) LW: #7, Lost To Jenks 39-21
Up Next: AT Union
8) MOORE (4-6) LW: #10, Lost To Norman North 35-0
Up Next: AT Jenks
9) MUSTANG (5-5) LW: #8, Lost To Union 48-28

Up Next: Offseason
10) YUKON (4-6) LW: #9, Lost To Westmoore 35-21
Up Next: Offseason

CLASS 6A-D2

1) BOOKER T WASHINGTON (9-1) LW: #1, Beat Bartlesville 42-13
Up Next: Putnam City
2) MIDWEST CITY (9-1) LW: #2, Beat Stillwater 35-21
Up Next: Sand Springs
3) LAWTON (8-2) LW: #3, Beat Deer Creek 56-28
Up Next: Muskogee
4) STILLWATER (8-2) LW: #4, Lost To Midwest City 35-21
Up Next: AT Bixby
5) PUTNAM CITY (7-3) LW: #5, Beat Enid 52-14

Up Next: AT Booker T Washington
6) BIXBY (6-4) LW: #6, Beat Sand Springs 42-21
Up Next: Stillwater
7) MUSKOGEE (5-4) LW: #8, Beat Ponca City 51-19
Up Next: AT Lawton
8) SAND SPRINGS (5-5) LW: #9, Lost To Bixby 42-14
Up Next: AT Midwest City
9) CHOCTAW (6-4) LW: #7, Beat Putnam City West 45-17

Up Next: Offseason
10) DEER CREEK (4-6) LW: #10, Lost To Lawton 56-28
Up Next: Offseason

CLASS 5A

1) CARL ALBERT (10-0) LW: #1, Beat Woodward 61-27
Up Next: Lawton MacArthur
2) BISHOP McGUINNESS (9-1) LW: #2, Beat Piedmont 34-10
Up Next: Del City
3) ARDMORE (8-2) LW: #3, Lost To Lawton MacArthur 36-7
Up Next: Guthrie
4) ALTUS (9-1) LW: #4, Beat Western Heights 38-14
Up Next: Lawton Eisenhower
5) SKIATOOK (9-1) LW: #5, Beat Collinsville 10-3
Up Next: Glenpool
6) BISHOP KELLEY (8-2) LW: #6, Beat Tahlequah 16-14
Up Next: Noble
7) COWETA (8-2) LW: #7, Beat Glenpool 17-7
Up Next: Tahlequah
8) DEL CITY (6-4) LW: #8, Beat Southeast 54-13

Up Next: AT Bishop McGuinness
9) LAWTON MACARTHUR (6-4) LW: #9, Beat Ardmore 36-7
Up Next: AT Carl Albert
10) SHAWNEE (7-3) LW: UR, Beat Noble 20-14
Up Next: Claremore

Dropped Out
#10 Noble

CLASS 4A

1) WAGONER (10-0) LW: #1, Beat Vinita 34-7
Up Next: Poteau
2) HERITAGE HALL (10-0) LW: #2, Beat Elk City 59-10
Up Next: Tuttle
3) OOLOGAH (9-1) LW: #3, Beat Cascia Hall 17-8
Up Next: Fort Gibson
4) HILLDALE (9-1) LW: #4, Beat Poteau 48-28
Up Next: Catoosa
5) BROKEN BOW (9-1) LW: #5, Beat Fort Gibson 34-24
Up Next: Cascia Hall
6) ADA (7-3) LW: #8, Beat Harrah 31-13
Up Next: Elgin
7) BLANCHARD (9-1) LW: #9, Beat Central 43-0

Up Next: Elk City
8) CASCIA HALL (6-4) LW: #7, Lost To Oologah 17-8
Up Next: AT Broken Bow
9) BETHANY (8-2) LW: UR, Beat Cleveland 35-20
Up Next: AT Weatherford
10) FORT GIBSON (6-4) LW: #6, Lost To Broken Bow 34-24

Up Next: AT Oologah

Dropped Out
#10 Poteau

CLASS 3A

1) JONES (10-0) LW: #1, Beat Bethel 56-0
Up Next: Chandler
2) BERRYHILL (10-0) LW: #2, Beat Mannford 56-21
Up Next: Checotah
3) JOHN MARSHALL (9-1) LW: #3, Beat Lexington 41-6
Up Next: Pauls Valley
4) BEGGS (9-1) LW: #4, Beat Checotah 32-7

Up Next: Mannford
5) SULPHUR (9-1) LW: #6, Beat Seminole 34-8
Up Next: Purcell
6) JAY (9-1) LW: #7, Bye Week
Up Next: Stigler
7) PLAINVIEW (8-2) LW: #8, Beat Madill 41-14

Up Next: Marlow
8) OKLAHOMA CHRISTIAN (8-2) LW: #10, Beat Kingfisher 28-22
Up Next: Little Axe
9) SPERRY (8-2) LW: #9, Beat Dewey 49-21

Up Next: Cushing
10) KINGFISHER (8-2) LW: #5, Lost To OCS 28-22
Up Next: Douglass

CLASS 2A

1) MILLWOOD (9-0) LW: #1, Beat Crooked Oak 63-0
Up Next: Tonkawa
2) HOLLAND HALL (10-0) LW: #3, Beat Victory Christian 35-21
Up Next: Caney Valley
3) VICTORY CHRISTIAN (9-1) LW: #2, Lost To Holland Hall 35-21

Up Next: Wyandotte
4) LUTHER (9-1) LW: #4, Beat Northeast 34-6
Up Next: Hennessey
5) CHISHOLM (9-1) LW: #6, Beat Tonkawa 29-14
Up Next: Meeker
6) DAVIS (7-2) LW: #7, Beat Coalgate 44-18

Up Next: Hobart
7) WASHINGTON (8-2) LW: #5, Lost To Lindsay 38-21

Up Next: Coalgate
8) CHRISTIAN HERITAGE (7-3) LW: #8, Beat Meeker 36-14
Up Next: AT Alva
9) ALVA (9-1) LW: #9, Beat Newkirk 49-28
Up Next: Christian Heritage
10) VIAN (8-2) LW: #10, Beat Henryetta 50-3

Up Next: Panama

CLASS A

1) AFTON (9-0) LW: #1, Beat Quapaw 68-8
Up Next: Savanna
2) REJOICE CHRISTIAN (9-1) LW: #2, Beat Foyil 42-22

Up Next: Gore
3) TALIHINA (9-1) LW: #3, Beat Savanna 32-7
Up Next: Barnsdall
4) CRESCENT (10-0) LW: #4, Beat Morrison 51-24

Up Next: Porter
5) MINCO (8-1) LW: #5, Beat Wellston 62-14
Up Next: Rush Springs
6) OCA (8-1) LW: #6, Beat Wayne 41-12
Up Next: Healdton
7) THOMAS (8-2) LW: #7, Beat Beaver 42-22
Up Next: Merritt
8) RINGLING (8-1) LW: #8, Beat Rush Springs 36-26

Up Next: Wynnewood
9) CASHION (8-2) LW: #9, Beat Pawnee 19-14

Up Next: Woodland
10) APACHE (8-2) LW: UR, Beat Elmore City 51-8

Up Next: Crossings Christian

Dropped Out
#10 Hulbert

CLASS B

1) DEPEW (9-0) LW: #2, Beat Weleetka 50-18
Up Next: Gans
2) LAVERNE (9-0) LW: #3, Beat Seiling 49-0
Up Next: Garber
3) DAVENPORT (9-1) LW: #4, Beat Prue 28-22

Up Next: Cave Springs
4) SHATTUCK (8-1) LW: #5, Beat Canton 55-0
Up Next: Waukomis
5) DEWAR (8-1) LW: #6, Beat Canadian 82-34
Up Next: Strother
6) ALLEN (8-2) LW: #7, Beat Caddo 55-6
Up Next: Wetumka
7) CARNEGIE (7-3) LW: #9, Beat Cyril 44-24
Up Next: Fox
8) CYRIL (9-1) LW: #1, Lost To Carnegie 44-24

Up Next: Waurika
9) PRUE (8-2) LW: #8, Lost To Davenport 28-22
Up Next: AT Arkoma
10) WETUMKA (6-3) LW: #10, Bye Week
Up Next: AT Allen

CLASS C

1) TIPTON (9-1) LW: #1, Beat Mountain View-Gotebo 62-14
Up Next: Kremlin-Hillsdale
2) POND CREEK-HUNTER (10-0) LW: #2, Beat Covington-Douglas 51-20
Up Next: Thackerville
3) REGENT PREP (9-1) LW: #3, Beat Welch 59-14
Up Next: Midway
4) SOUTHWEST COVENANT (8-2) LW: #4, Bye Week

Up Next: Sharon-Mutual
5) TYRONE (9-0) LW: #5, Beat Kremlin-Hillsdale 46-22
Up Next: Grandfield
6) TIMBERLAKE (8-2) LW: #7, Beat Boise City 67-22
Up Next: Mountain View-Gotebo
7) COYLE (8-2) LW: #8, Beat Bowlegs 52-0
Up Next: Bluejacket
8) SHARON-MUTUAL (8-2) LW: #9, Beat Buffalo 38-20

Up Next: AT Southwest Covenant
9) BLUEJACKET (7-3) LW: #6, Lost To Medford 74-36

Up Next: AT Coyle
10) PAOLI (7-3) LW: UR, Beat Midway 62-16
Up Next: Medford

Dropped Out
#10 Kremlin-Hillsdale

(1119)