Home Football Week Two Rankings

Week Two Rankings

Week Two Rankings
Warning: A non-numeric value encountered in /home/stokes04/public_html/okpreps/wp-content/themes/newstube/functions.php on line 1650
1.18K
0

CLASS 6A-D1

1 BROKEN ARROW (2-0) LW: #1, Beat Union 14-0
Up Next: Owasso
2 OWASSO (2-0) LW: #2, Beat Fayetteville, AR. 51-19
Up Next: AT Broken Arrow
3 JENKS (1-1) LW: #3, Lost To Bixby 57-7
Up Next: AT Union
4 UNION (0-2) LW: #4, Lost To Broken Arrow 14-0
Up Next: Jenks
5 NORMAN (1-0) LW: #5, Beat Norman North 31-24
Up Next: AT Deer Creek
6 PUTNAM CITY NORTH (1-0) LW: #6, Beat Putnam City 50-0
Up Next: AT Putnam City West
7 EDMOND SANTA FE (1-0) LW: #7, Beat Edmond North 41-14
Up Next: AT Mustang
8 WESTMOORE (1-0) LW: #8, Beat Moore 44-35
Up Next: AT Southmoore
9 MOORE (0-1) LW: #9, Lost To Westmoore 44-35
Up Next: Yukon (Thurs.)
10 MUSTANG (1-0) LW: #10, Beat Yukon 38-0
Up Next: Edmond Santa Fe

Dropped Out
Yukon LW: #10

CLASS 6A-D2

1 BIXBY (2-0) LW: #1, Beat Jenks 57-7
Up Next: Bye Week
2 BOOKER T WASHINGTON (1-1) LW: #2, Beat Bishop Kelley 33-14
Up Next: Bentonville, AR.
3 STILLWATER (1-0) LW: #3, Beat Edmond Memorial 42-7
Up Next: Norman North
4 DEL CITY (1-0) LW: #4, Beat Bishop McGuinness 20-17
Up Next: AT Carl Albert
5 SAPULPA (1-0) LW: #5, Beat Edison 21-13
Up Next: AT Claremore
6 MUSKOGEE (1-0) LW: #6, Beat McAlester 43-7
Up Next: AT Midwest City
7 LAWTON (1-0) LW: #7, Beat Burkburnett, TX. 56-21
Up Next: AT Lawton MacArthur
8 CHOCTAW (1-0) LW: #8, Bye Week
Up Next: AT Lawton Eisenhower (Thurs.)
9 SAND SPRINGS (0-1) LW: #10, Bye Week
Up Next: Putnam City
10 MIDWEST CITY (0-2) LW: #9, Lost To Carl Albert 31-0
Up Next: Muskogee

CLASS 5A

1 CARL ALBERT (1-0) LW: #1, Beat Midwest City 31-0
Up Next: Del City
2 BISHOP KELLEY (0-1) LW: #2, Lost To Booker T Washington 33-14
Up Next: AT Bishop McGuinness
3 BISHOP McGUINNESS (0-1) LW: #3, Lost To Del City 20-17
Up Next: Bishop Kelley
4 EDISON (0-1) LW: #4, Lost To Sapulpa 21-13
Up Next: Memorial
5 CLAREMORE (1-0) LW: #5, Beat Bartlesville 40-28
Up Next: Sapulpa
6 TAHLEQUAH (1-0) LW: #6, Beat Fort Gibson 42-21
Up Next: AT Coweta
7 EL RENO (2-0) LW: #7, Beat Piedmont 13-7
Up Next: Bye Week
8 ADA (1-0) LW: #9, Beat Ada 7-0
Up Next: Noble
9 SKIATOOK (1-0) LW: #10, Beat Glenpool 17-8
Up Next: Oologah
10 LAWTON MACARTHUR (1-0) LW: UR, Beat Lawton Eisenhower 49-8
Up Next: Lawton

Dropped Out
Guthrie LW: #8

CLASS 4A

1 TUTTLE (2-0) LW: #1, Beat Kingfisher 41-18
Up Next: Plainview
2 BETHANY (1-0) LW: #2, Beat Elk City 41-20
Up Next: AT Chisholm
3 WAGONER (1-0) LW: #3, Beat Coweta 36-27
Up Next: AT Pryor
4 CLINTON (1-0) LW: #4, Beat Woodward 49-14
Up Next: AT Heritage Hall
5 WEATHERFORD (1-0) LW: #5, Bye Week
Up Next: Piedmont
6 POTEAU (1-1) LW: #6, Beat Durant 40-13
Up Next: McAlester
7 BROKEN BOW (1-1) LW: #7, Beat Idabel 41-0
Up Next: Bye Week
8 BRISTOW (1-0) LW: #10, Beat Cushing 19-16
Up Next: Savannah, MO.
9 CACHE (1-0) LW: UR, Bye Week
Up Next: Marlow
10 FORT GIBSON (0-1) LW: #9, Lost To Tahlequah 42-21
Up Next: Berryhill

Dropped Out
Blanchard LW: #8

CLASS 3A

1 HERITAGE HALL (1-0) LW: #1, Beat Millwood 34-0
Up Next: Clinton
2 LINCOLN CHRISTIAN (2-0) LW: #2, Beat Jones 49-14
Up Next: Vian
3 PLAINVIEW (1-0) LW: #3, Bye Week
Up Next: AT Tuttle
4 JOHN MARSHALL (1-0) LW: #4, Beat Classen SAS 48-0
Up Next: Capitol Hill
5 SEMINOLE (1-0) LW: #5, Beat Harrah 40-8
Up Next: Tecumseh
6 SULPHUR (1-0) LW: #6, Beat Madill 49-21
Up Next: Davis
7 BERRYHILL (1-0) LW: #10, Beat Mannford 35-7
Up Next: AT Fort Gibson
8 LONE GROVE (2-0) LW: UR, Beat Davis 27-15
Up Next: AT Madill
9 KINGFISHER (0-1) LW: #8, Lost To Tuttle 41-18
Up Next: Hennessey
10 CASCIA HALL (1-1) LW: #7, Lost To Holland Hall 28-7
Up Next: Bye Week

Dropped Out
Vinta LW: #9

CLASS 2A

1 METRO CHRISTIAN (1-0) LW: #1, Bye Week
Up Next: AT Oklahoma Christian
2 VIAN (1-0) LW: #4, Beat Eufaula 14-2
Up Next: AT Lincoln Christian
3 ADAIR (2-0) LW: #3, Beat Commerce 46-16
Up Next: Locust Grove (Thurs.)
4 MILLWOOD LW: #2, Lost To Heritage Hall 34-0
Up Next: Douglass (Sat.)
5 SPIRO (1-0) LW: #5, Beat Roland 26-0
Up Next: AT Hartshorne
6 SPERRY (1-0) LW: #6, Beat Verdigris 49-13
Up Next: AT Claremore Sequoyah
7 KINGSTON (1-0) LW: #7, Beat Hugo 44-21
Up Next: Atoka
8 JONES (1-1) LW: #8, Lost To Lincoln Christian 49-14
Up Next: AT Pauls Valley
9 BEGGS (1-0) LW: #9, Beat Okmulgee 39-8
Up Next: AT Webster
10 HOLLAND HALL (1-0) LW: UR, Beat Cascia Hall 28-7
Up Next: Casady

Dropped Out
Eufaula LW: #10

CLASS A

1 CASHION (2-0) LW: #1, Beat Prague 28-0
Up Next: AT Casady
2 STROUD (2-0) LW: #2, Beat Okemah 40-38
Up Next: Prague
3 REJOICE CHRISTIAN (1-0) LW: #3, Beat Crossings Christian 48-6
Up Next: AT Kiefer
4 THOMAS (2-0) LW: #4, Beat Alva 33-26
Up Next: Hinton
5 GORE (2-0) LW: #5, Beat Heavener 41-14
Up Next: AT Mounds
6 MINCO (2-0) LW: #7, Beat Dibble 14-6
Up Next: AT Crossings Christian
7 TONKAWA (2-0) LW: #9, Beat Newkirk 41-0
Up Next: AT NOAH
8 PAWHUSKA (2-0) LW: #10, Beat Oklahoma Union 60-18
Up Next: Woodland
9 CROSSINGS CHRISTIAN (1-1) LW: #8, Lost To Rejoice Christian 48-6
Up Next: Minco
10 CHRISTIAN HERITAGE (2-0) LW: UR, Beat Mount Saint Mary’s 30-7
Up Next: Wellston

Dropped Out
Ringling LW: #6

CLASS B

1 SHATTUCK (2-0) LW: #1, Beat Destiny Christian 44-8
Up Next: AT Burns Flat
2 REGENT PREP (1-0) LW: #2, Beat Prue 53-6
Up Next: AT Depew
3 LAVERNE (1-0) LW: #4, Beat Alex 28-22
Up Next: AT Garber
4 DEWAR (1-0) LW: #5, Beat Strother 46-0
Up Next: AT Caddo
5 SNYDER (1-0) LW: #6, Beat Waukomis 44-6
Up Next: Fox
6 WAURIKA (1-0) LW: #7, Bye Week
Up Next: AT Grandfield
7 WETUMKA (1-0) LW: #8, Beat Depew 40-6
Up Next: AT Davenport
8 KEOTA (1-0) LW: #9, Bye Week
Up Next: AT Oaks
9 WELEETKA (1-1) LW: UR, Beat Davenport 32-28
Up Next: Gans
10 SEILING (1-0) LW: #10, Beat Sharon-Mutual 44-14
Up Next: Pioneer

Dropped Out
Davenport LW: #3

CLASS C

1 SOUTHWEST COVENANT (1-0) LW: #2, Beat Central Marlow 52-28
Up Next: Strother
2 BUFFALO (1-0) LW: #3, Beat Medford 40-12
Up Next: Canton
3 POND CREEK-HUNTER (1-0) LW: #4, Beat Kremlin-Hillsdale 54-0
Up Next: Medford
4 TYRONE (2-0) LW: #7, Beat Turpin 56-22
Up Next: Beaver
5 MIDWAY (2-0) LW: #9, Beat Gans 64-48
Up Next: Porum
6 TIPTON (0-2) LW: #1, Lost To Burns Flat 54-6
Up Next: Bye Week
7 FOX (0-1) LW: #5, Lost To Velma-Alma 52-6
Up Next: AT Snyder
8 MAYSVILLE (2-0) LW: UR, Beat Paoli 52-6
Up Next: Bye Week
9 COYLE (0-1) LW: #6, Lost To Pioneer 48-20
Up Next: AT Yale
10 SHARON-MUTUAL (0-2) LW: #8, Lost To Seiling 44-14
Up Next: AT Waukomis

Dropped Out
Paoli LW: #10

(1179)